Νικηφόρα πέρασε από την Σκάρφεια ο Δαφνησιακός με σκορ 1-3, στο πλαίσιο της 16ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Στο 4ο λεπτό μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Ζερζεβούλης, ο Λάζαρου με κεφάλια άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίδια, όταν σε σουτ του Αρκιτσαίου, η μπάλα κόντραρε στον Αζίζι, άλλαξε πορεία και κατάληξε στα δίχτυα.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν πάλι κεφάλι στο σκορ, όταν σε σέντρα από αριστερά του Κουμιανάκη η μπάλα έφτασε στον Μπαρμπούνη που μέσα από την περιοχή με όμορφο πλασιέ έκανε το 1 - 2 στο 60ο λεπτό.

Η υπέροχη του Δαφνησιακού συνεχίστηκε  και ο Λάζαρου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το τελικό 1 - 3 στο 80'με πλασέ στη δεξιά γωνία της εστίας της Σκάρφειας.