Τη νίκη με σκορ 2-0, πέτυχε ο Παμμωλιακός στην έδρα του και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα, κόντρα στον Κηφισσό Κάτω Τιθορέας, στο πλαίσιο της 19ης Αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά από την αρχή, έδωσαν γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι και δημιούργησαν φάσεις για να πετύχουν ένα τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πάτησαν πρώτοι στην αντίπαλη περιοχή και φωνάζουν για πέναλτι για ανατροπή ποδοσφαιριστή τους σε προφανή θέση για γκολ, ενώ βρήκαν απέναντί τους έναν τερματοφύλακα σε άριστη κατάσταση.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι, κυριάρχησαν στο χώρο του κέντρου και με δύο κάθετες μεταβιβάσεις κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα και να πάνε με το σκορ υπέρ τους στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, με τον Παμμωλιακό να αρχίζει το ημίχρονο πιο καλά, ενώ προς το τέλος της αναμέτρησης ο Κηφισσός πίεσε, χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάτι ουσιαστικό.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

15' Κάθετη μεταβίβαση του Τζήμα στον Φωτόπουλο, θα ανατραπεί από τον Ρόμπα εντός περιοχής, παίζεται δείχνει ο διαιτητής.
18' Διαγώνιο σουτ του Αντωνίου, θα μαζέψει ο Γκρέκας.
21' Δυνατό σουτ του Λίκα, εκπληκτική απόκρουση του Κοκονδύνη σε κόρνερ.
28' 1-0, με κοντινό πλασέ του Μπάχου, μετά από εξαιρετική κάθετη μεταβίβαση του Γκούρλια.
33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκούρλια,  η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
35' Διαδοχικά σουτ των Αντωνίου, Παπαποστόλου και Μπράχου μέσα στην περιοχή, οι αμυντικοί θα κοντράρουν και θα διώξουν σε κόρνερ.
37' 2-0, με πλασέ του Μπράχου, μετά από καταπληκτική διαγώνια μεταβίβαση του Σταυρόπουλου, ο σκόρερ θα περάσει όποιον βρει μπροστά του και στο τετ-α-τετ θα ευστοχήσει.
43' Δυνατό σουτ του Γκούρλια από το ύψος της περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

Β' ΜΕΡΟΣ

58' Δυνατό σουτ του Σταυρόπουλου, η μπάλα μόλις άουτ.
60' Μακρινό σουτ του Γκούρλια, η μπάλα ελάχιστα έξω.
74' Ατομική ενέργεια του Αντωνίου, το πλασέ λίγο έξω.
80' Δυνατό σουτ του Μπακλαβά, δύσκολα θα μαζέψει ο Κοκονδύνης.
90' Σέντρα του Μουζάκη από δεξιά, η κεφαλιά του Φωτόπουλου, δίπλα από το δεξί δοκάρι.