Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το ντέρμπι της ουράς στο 2ο όμιλο της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας, Σκάρφεια-Αετός Μενδενίτσας, για την 14η Αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 22ο λεπτό και με το σκορ υπέρ τους να πάνε στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν αν ισοφαρίσουν, έστω και με αυτογκόλ, μπαίνοντας στο παιχνίδι.
Ενώ στη συνέχεια διπλασίασαν τα τέρματά τους, δείχνοντας πως έχουν το πάνω χέρι στο παιχνίδι.

Όμως ένα λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης, οι παίκτες της Μενδενίτσας κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να φύγουν από τη Σκάρφεια με το βαθμό της ισοπαλίας.

Αναλυτικά

22' 0-1, Λαϊνας με σουτ
55' 1-1, Τοχμαζίδης (αυτ.)
68' 2-1, Γαλάνης με σουτ
89' 2-2, Γώγος με σουτ