Άνετη επικράτηση για τον Παρνασσό Αμφίκλειας στην έδρα του, με σκορ 4-0 επί του Καλαποδίου, στο πλαίσιο της 16ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή και στο πρώτο τέταρτο άνοιξαν το σκορ με τον Μπάκα, ενώ στη συνέχεια επέβαλλαν το ρυθμό τους, χωρίς ωστόσο να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα.

Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν το ίδιο, ο Παρνασσός διπλασίασε τα τέρματά του δύο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους με τον Μεμάι, ενώ στη συνέχεια ήταν καταιγιστικός και πέτυχε το τρίτο του τέρμα στο 73ο λεπτό με τον Μπάκα και έξι λεπτά αργότερα με τον Μεμάι και πάλι να διαμορφώνει το τελικό σκορ.