Με νίκη πέρασαν τα πρωτοπόρα Καμένα Βούρλα από το Καλαπόδι, όπου επιβλήθηκαν με 0-2 σκορ.

Η ομάδα του Δημήτρη Ασημάκη, είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και σε άριστη ημέρα τον Βαγγέλη Λάτο, ο οποίος ήταν πανταχού παρών.

Οι φιλοξενούμενοι έχοντας την κυκλοφορία της μπάλας και δίνοντας το δικό τους ρυθμό στο παιχνίδι, δημιούργησαν ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πετύχουν ένα τέρμα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν μακριά από τα καρέ τους τις επικίνδυνες φάσεις, ενώ βγαίνοντας στην αντεπίθεση δημιούργησαν κάποιες προϋποθέσεις, χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι.

Στην επανάληψη με το ίδιο μοτίβο και τέμπο, η μηχανή της Λουτρόπολης πήρε μπροστά και πέτυχε δύο τέρματα στο 62ο λεπτό και στο 79ο, διατηρώντας την πρωτιά και τη μεγάλη διαφορά από τη δεύτερη ομάδα.

Αναλυτικά

62' 0-1, Μουτσουρούφης
79' 0-2, Λάτος