Δύσκολη νίκη πέτυχαν τα πρωτοπόρα Καλύβια στην έδρα τους με σκορ 1-0, επί του Κηφισσού Κάτω Τιθορέας, στο πλαίσιο της 12ης Αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Οι φιλοξενούμενοι κατέβαλλαν σθεναρή αντίσταση παρά τις ελλείψεις τους και προβλημάτισαν για ένα ημίχρονο τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη τα Καλύβια βγήκαν μπροστά και πίεσαν για να πετύχουν ένα τέρμα, δημιούργησαν φάσεις, είχαν δύο δοκάρια και κατάφεραν να προηγηθούν από το σημείο του πέναλτι.

Από την άλλη ο Κηφισσός, βρήκε πολλούς κενούς χώρους και βγήκε στην κόντρα, όμως δεν κατάφερε κάτι αξιόλογο.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
2' Ο Λίκο θα εκμεταλλευτεί λάθος των αμυντικών, το πλασέ στο τετ-α-τετ μόλις άουτ.

Β' ΜΕΡΟΣ
48' Δυνατό σουτ του Παπαδάκη μέσα από την περιοχή, θα μαζέψει ο Γιαννακάκος με 2η προσπάθεια.
60' Εκτέλεση φάουλ του Τσιγκόλη, η μπάλα θα ανακοπεί από το τείχος, το σουτ στην επαναφορά θα σταματήσει στο αριστερό δοκάρι του Γκρέκα.
66' Γέμισμα του Σπυριδάκη, κεφαλιά του Τσιγκόλη, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και θα διώξουν οι αμυντικοί.
70' Ανατροπή του Σπυριδάκη από τον Πανταζή εντός περιοχής, πέναλτι θα καταλογίσει ο διαιτητής.
71' 1-0, με εκτέλεση πέναλτι του Τσιγκόλη.
76' Διαγώνιο σουτ του Στοφόρου, εκπληκτική απόκρουση του Γκρέκα σε κόρνερ.