Σπουδαία νίκη πραγματοποίησε η Μαλεσίνα μέσα στην Ελάτεια, παίρνοντας τη νίκη με ανατροπή και σκορ 1-3.

Ο ουραγός Ελατειακός μπήκε δυνατά από την αρχή στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου, από στημένη φάση, ενώ διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πίεσαν για την ισοφάριση και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια ένα τέταρτο πριν τη λήξη του παιχνιδιού, ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Τσέτσο με 2η κίτρινη κάρτα.

Η συνέχεια ήταν καταιγιστική για τη Μαλεσίνα, όπου και μπόρεσε να πετύχει δύο ακόμη τέρματα και να πάρει μια μεγάλη νίκη.

Αναλυτικά

28' 1-0, Δουβαράς
78' 1-1, Καλλής Μ.
87' 1-2 Λελούδας
90'+4' 1-3, Δαραμάρας