Πολύ μεγάλη νίκη σε βαθμούς αλλά και  σε έκταση, πέτυχε η πρωτοπόρος Αταλάντη μέσα στη Σπερχειάδα και παρέμεινε στην κορυφή, επικρατώντας με το ευρύ 1-4 της τοπικής Αναγέννησης Δυτικής Φθιώτιδας, για τη 12η Αγωνιστική της Α' Κατηγορίας Φθιώτιδας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά από την αρχή και ευτύχησαν αν προηγηθούν μόλις στο 4ο λεπτό, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους δύο λεπτά αργότερα.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα, μείωσαν στο 9ο λεπτό, όμως δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω.

Έτσι ο επιθετικός οίστρος των παικτών της Αταλάντης, επιβραβεύτηκε με δύο τέρματα ακόμη, στο 66ο λεπτό και τρία λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, έγραψαν το τελικό σκορ.

Αναλυτικά

4' 0-1, Κλωτσοτήρας (πέν.)
6' 0-2, Λυτάκης με κεφαλιά
9' 1-2, Ψυχογιός με σουτ
66' 1-3, Καταραχιάς με σουτ
87' 1-4, Μπουγιώτας με σουτ