Εύκολο απόγευμα είχε η Προοδευτική Λάρυμνας, όπου πέτυχε ευρεία νίκη εκτός έδρας, επικρατώντας με το εμφατικό 1-6 του ουραγού Ελατειακού.

Με ένα γρήγορο γκολ πριν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν το ρυθμός τους και κατάφεραν αν σημειώσουν τρία τέρματα πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνας.

Με το ημίχρονο να κλείνει στο 1-4, η επανάληψη είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, όπου η Προοδευτική πέτυχε ακόμη δύο τέρματα και πήρε τους τρεις βαθμούς.

Αναλυτικά

8' 0-1, Ρούσσης με σουτ
19' 0-2, Δάρρας Α. με σουτ
29' 0-3, Ρούσσης με σουτ
35' 1-3, Δουβαράς με σουτ
36' 1-4, Δάρρας Α. με σουτ
65' 1-5, Δάρρας Α. με σουτ
79' 1-6, Ρούσσης με σουτ