Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας, πέτυχε η Νίκη Αγ. Παρασκευής επί της Αναγέννησης Δυτ. Φθιώτιδας με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 13ης Αγωνιστικής της Α' Κατηγορίας Φθιώτιδας.

Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πιο δυνατό στο πρώτο μέρος, όπου πέτυχαν 2 τέρματα, είχαν δοκάρι και να φαίνονταν να ελέγχουν το παιχνίδι.

Το δεύτερο μέρος ανήκει στους φιλοξενούμενους, όπου κατάφεραν και μείωσαν το σκορ, όμως δεν μπόρεσαν να το φέρουν στα ίσια, παρά την πίεση που άσκησαν.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
5' Κάθετη μεταβίβαση του Χριστόπουλου στον Μιχαήλ, το διαγώνιο σουτ λίγο έξω.
8' 1-0, με κοντινό πλασέ του Μιχαήλ, όταν σε δυνατή εκτέλεση πλάγιου άουτ από τον Αναστασίου, ο Ζήσιμος πήρε την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Μιχαήλ που την έστειλε στα δίχτυα.
14' Κάθετη μεταβίβαση του Χριστόπουλου στον Ζήσιμο, στο τετ-α-τετ το πλασέ άουτ. Στη φάση αυτή τραυματίστηκε ο Ζήσιμος.
22' Γύρισμα του Καπούλα στον Μιχαήλ, το σουτ μόλις άουτ.
30' Μακρινό σουτ του Ζαχαρόπουλου, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
31' Διαγώνιο σουτ του Ζαχαρόπουλου,  η μπάλα ελάχιστα έξω.
32' Εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου, κεφαλιά του Παπακώστα, η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.
36' Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Μιχαήλ, η μπάλα άουτ.
37' Ο Καπούλας θα εκμεταλλευτεί λάθος στην άμυνα, το σουτ θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο Παπασάρας.
38'' Γύρισμα του Ψυχογιού με το στήθος στον Αντωνίου, το σουτ δίπλα από το δεξί δοκάρι.
40' Εκτέλεση κόρνερ του Αντωνίου, κεφαλιά του Ψυχογιού, θα μαζέψει ο Καρανάσιος.
45' 2-0, με κεφαλιά του Μιμηγιάννη, μετά από εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου.

Β' ΜΕΡΟΣ
46' Διαγώνιο σουτ του Μιχαήλ από δεξιά, θα διώξει ο Παπασάρας.
54' Εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου, θα μπλοκάρει ο Παπασάρας.
61' Γέμισμα του Κωστόπουλου, θα κατεβάσει ο Ψυχογιός, το πλασέ δύσκολα σε κόρνερ ο Καρανάσιος.
70' 2-1, με σουτ εντός περιοχής του Σκαρλάτου, μετά από γέμισμα του Παπασάρα.
87' Ατομική ενέργεια του Ν. Καραγεώργου, το σουτ θα περάσει παράλληλα από την εστία.