Η Αταλάντη πήρε τη νίκη στο ντέρμπι της 13ης Αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία Φθιώτιδας, όπου νίκησε με σκορ 2-1 και αναδείχθηκε "Πρωταθλήτρια Χειμώνα".

Το παιχνίδι άρχισε με καθυστέρηση, είχε εντάσεις, πάθος, δύναμη και δύο αποβολές σε ποδοσφαιριστές του Νέου Κρικέλλου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο καλά στο παιχνίδια κι αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους, καταφέρνοντας να πετύχουν ένα τέρμα και να προηγηθούν μόλις στο 11ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και ισοφάρισαν με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου του παιχνιδιού και με το σκορ ισόπαλο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Η επανάληψη επιφύλασσε εκπλήξεις, καθώς οι δύο αποβολές των παικτών του Νέου Κρικέλλου, επέφεραν ανισσοροπία στις δύο ομάδες, με τη ζυγαριά να γέρνει υπέρ της Αταλάντης, που πέτυχε δεύτερο τέρμα και πήρε τη νίκη.

Αναλυτικά
11' 0-1, Παπαλέξης
20' 1-1, Καραμπότσης
68' 2-1, Κωνσταντίνου