![](https://4.bp.blogspot.com/-a5tKLHASnbE/XAgr_CCAy4I/AAAAAAAANF8/1rRFZzEpPI8XoOkf6cD0FI3Fu4tp0T8KQCLcBGAs/s1600/americanpizza.jpg%0A%0A)
Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Pre League το απόγευμα του Σαββάτου 15/12 ο ΑΟΛ πέρασε και από την Κρήτη επικρατώντας του ΓΑΣ Μεσσαράς με 3-2 σετ.
Τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη πέτυχαν έτσι την 8η νίκη τους σε 9 αγώνες και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζουν εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ.
Το πρώτο σετ ήταν αμφίρροπο και το κατέκτησε ο ΑΟΛ με 26-24. Το δεύτερο σετ άνηκε στα κορίτσια από την Κρήτη που πήραν μια διαφορά και τη διατήρησαν για το 25-20.
Στο τρίτο σετ το λαμιώτικο συγκρότημα δεν δυσκολεύτηκε για το 25-6. Οι γηπεδούχες αντέδρασαν στο τέταρτο και το πήραν με 25-9. Καλύτερος ο ΑΟΛ στο τάι μπρέικ κατάφερε να πάρει τη νίκη κατακτώντας το με 15-6.