Η λευκή ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα της αναμέτρησης, Νίκη Αγ. Παρασκευής-Παμμωλιακός, στο πλαίσιο της 15ης Αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία Φθιώτιδας.
Οι δύο ομάδες ήθελαν να ξεκολλήσουν από την ουρά της βαθμολογίας και μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, όπου έχασαν κλασικές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα, όμως δεν τα κατάφεραν και έμειναν αμφότερες στο στείρο 0-0.

Στο πρώτο μέρος η πίεση και η ένταση ήταν πολύ μεγάλη, με τους φιλοξενούμενους να κυριαρχούν στο πρώτο 10λεπτο, ενώ η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους που ισορρόπησαν και δημιούργησαν ευκαιρίες, χαρακτηριστικά με την 3πλή ευκαιρία στο 15ο λεπτό.

Στο δίλεπτο 29'-31' οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, χωρίς ωστόσο κάποια ομάδα να καταφέρει να ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, οι μεγάλες μπάλες κυριάρχησαν στον τρόπο παιχνιδιού των δύο ομάδων, και οι φάσεις στις δύο περιοχές έγιναν από στημένες μπάλες και μακρινά σουτ.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
7' Γέμισμα του Καραϊνδρου, κεφαλιά πάσα του Κότσκα, το σουτ του Μπράχου, δίπλα από το δοκάρι.
8' Σέντρα του Μπράχου από δεξιά, το σουτ στην κίνηση του Κότσκα, η μπάλα ελάχιστα έξω.
15' Τριπλή ευκαιρία του Μιχαήλ, όταν σε κάθετη μεταβίβαση του Μιμηγιάννη, θα βρεθεί απέναντι στον Κοκονδύνη, το πρώτο σουτ θα κοντράρει στον Καραϊνδρο, το δεύτερο σουτ θα ανακόψει ο Ρόμπας και το τελικό πλασέ θα διώξει σε κόρνερ ο Κοκονδύνης.
25' Ατομική ενέργεια του Μιχαήλ, στο τετ-α-τετ θα διώξει ο Κοκονδύνης.
29' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Αντωνίου, η μπάλα θα βρει στο αριστερό δοκάρι, στην επαναφορά το σουτ του Σκόρδα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
31' Διαγώνια μεταβίβαση του Μιχαήλ στον Βλαχάκη, θα μπει μέσα στην περιοχή, το πλασέ θα διώξει ο Κοκονδύνης και η μπάλα θα σταματήσει στο αριστερό δοκάρι και θα απομακρύνουν οι αμυντικοί.
41' Δυνατό σουτ του Μιχαήλ, θα αποκρούσει ο Κοκονδύνης.

Β' ΜΕΡΟΣ
49' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντωνίου, η μπάλα μόλις άουτ.
73' Διαγώνιο σουτ του Μπουσδούκου, η μπάλα ελάχιστα έξω.
81' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουσδούκου, σε ετοιμότητα ο Καρανάσιος θα διώξει σε κόρνερ.
84' Ατομική ενέργεια του Μιχαήλ από δεξιά, η παράλληλα σέντρα θα περάσει χωρίς να μπει κάποιος στην πορεία της μπάλας.