Πολύ μεγάλη νίκη με σκορ 1-0, πήρε ο γηπεδούχος Κηφισσός Κάτω Τιθορέας, απέναντι στον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου, στο πλαίσιο της 14ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας Φθιώτιδας.

Οι γηπεδούχοι ήθελαν τη νίκη για να πάρουν βαθμολογική ανάσα και από την αρχή κυριάρχησαν στο παιχνίδι, έχοντας την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο του παιχνιδιού.
Δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφεραν να αν ανοίξουν το σκορ.

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι, στο βαρύ αγωνιστικό χώρο, έδωσαν γήπεδο και θέλησαν να παίξουν στην κόντρα, έχοντας δύο καλές στιγμές, όμως σε καμία των περιπτώσεων δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι.

Στην επανάληψη, η πίεση των παικτών του Κηφισσού αυξήθηκε, έκλεισαν στα καρέ του τον Άρη και στο 67ο λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, όταν σε παράλληλη σέντρα του Σίνγκ, ο Λιόλιος στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της εστίας του, ενώ δίπλα καραδοκούσε ο Φωτόπουλος.