Πολύ σημαντική νίκη πέτυχαν τα Καλύβια στην έδρα τους και παρέμειναν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μένοντας στο γκρουπ που οδηγεί στα lay off.

Σε ένα πολύ δύσκολο και κακό αγωνιστικό χώρο, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο, όμως πολύ γρήγορα το παιχνίδι πήγε στη δύναμη και στις μεγάλες μπάλες, μιας και ήταν αδύνατο να στρωθεί η μπάλα κάτω.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο μέρος και με τη συμπλήρωση 20ο λεπτών παιχνιδιού, έχασαν μοναδικά ευκαιρία να πετύχουν ένα τέρμα, σε μοναδικό και ανεπανάληπτο τετ-α-τετ, όπως και στο 30ο λεπτό με διπλή ευκαιρία δεν μπόρεσαν αν ανοίξουν το σκορ.
Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες φάσεις, που όμως δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε, αφού οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, όπου με μεγάλες και με στημένες μπάλες απείλησαν και κατάφεραν σε μία από αυτές να ανοίξουν το σκορ με κεφαλιά, έχοντας υπεροχή στον αέρα.
Επίσης αυτοί ήταν που είχαν δοκάρι και γενικά έχασαν ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ, έχοντας βρει πολλούς ανοιχτούς χώρους.

* Στην ανάπαυλα του παιχνιδιού, τραυματίστηκε στο κεφάλι ο επόπτης Γρέσσος στη σκάλα που οδηγεί προς τα αποδυτήρια.
Του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες από τον γιατρό του αγώνα και συνέχισε κανονικά το παιχνίδι.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

7' Διαγώνιο σουτ εντός περιοχής του Κωστόπουλου, πρόλαβε ο Καλαμάτας και έβαλε την προβολή και έδιωξε σε κόρνερ.
12' Εκτέλεση φάουλ του Τσαδήμα, η μπάλα λίγο έξω.
21' Ο Χαντζής εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα, έγινε κάτοχος της μπάλας, έκανε τη διαγώνια μεταβίβαση στον Αντωνόπουλο, όπου βρέθηκε απέναντι από τον Μακρή, στο τετ-α-τετ απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Καλυβίων.
23' Εκτέλεση φάουλ του Σπυριδάκη, κεφαλιά γυριστή του Τσιγκόλη, η μπάλα άουτ.
25' Δυνατό σουτ του Τσαδήμα, η μπάλα άουτ.
29' Διαγώνιο σουτ του Ζαχρόπουλου, θα διώξει προσωρινά ο Μακρής, στην επαναφορά το σουτ του Ρίζου, θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των Καλυβίων.

Β' ΜΕΡΟΣ

59' 1-0, με κεφαλιά του Τσιγκόλη, μετά από σπαστή εκτέλεση κόρνερ του Στοφόρου στον Λίκο που θα βγάλει ανενόχλητος τη σέντρα.
63' Εκτέλεση φάουλ του Μάλλιου, κεφαλιά του Σπυριδάκη,  η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης το πλασέ ψηλά άουτ.
70' Διαγώνιο σουτ του Σκαρλάτου, θα πέσει και θα μπλοκάρει ο Μακρής.
74' Παράλληλη συρτή σέντρα του Ζαχαρόπουλου από αριστερά, προ του Σκαρλάτου θα μαζέψει ο Μακρής.

90'+1' Σέντρα σουτ από αριστερά του Μάλλιου, δύσκολα σε κόρνερ ο Παπασάρας.
90'+4' Κάθετη μεταβίβαση του Τσιγκόλη στον Ι. Λύκο, το σουτ μόλις άουτ.