Με το δεξί μπήκε η πρωτοπόρος Αταλάντη στο νέο έτος, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 1-3 μέσα στο Μώλο επί του τοπικού Παμμωλιακού.
Πιο δύσκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ πήρε τη νίκη η Αταλάντη, με τον Παμμωλιακό να προβάλλει σθεναρή αντίσταση, όπως σε κάθε παιχνίδι που αγωνίζεται.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού από την αρχή, κυκλοφόρησαν καλύτερα τη μπάλα, έχασαν ευκαιρίες, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ και πήραν το προβάδισμα.

Όμως η Αταλάντη ανέβασε ρυθμό ακόμη περισσότερο και κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ έξι λεπτά μετά, ενώ η πίεση που άσκησε της απέφερε την αποβολή αντιπάλου, λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη είχαμε και πάλι το ίδιο σκηνικό, με την Αταλάντη να ανεβαίνει ψηλά στην περιοχή για να πετύχει δεύτερο τέρμα, ο Παμμωλιακός έπαιξε στην κόντρα και το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά, αφού χάθηκαν μοναδικές ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Το αριθμητικό πλεονέκτημα των φιλοξενούμενων, απέφερε την επίτευξη δύο τερμάτων και το τελικό αποτέλεσμα.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
10' Σέντρα του Κλωτσοτήρα, κεφαλιά του Μπουγιώτα, δύσκολα σε κόρνερ ο Κοκονδύνης.
12' Διαγώνια μεταβίβαση του Σακκά στον Κλωτσοτήρα, θα βάλει την προβολή ο Ρόμπας και θα ανακόψει.
15' Σουτ του Λυτάκη εκτός περιοχής, με υπερένταση ο Κοκονδύνης σε κόρνερ.
17' Στην κόντρα ο Αντωνίου, θα βρεθεί απέναντι από τον Μερμίγγη, το πλασέ μόλις άουτ.
27' Μακρινό σουτ του Λυτάκη, εκπληκτικά ο Κοκονδύνης σε κόρνερ.
36' 1-0, με κοντινή κεφαλιά του Μπράχου, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Μπουσδούκου, ο Τσούκαλος θα κάνει κεφαλιά γύρισμα και ο Μπράχος θα τη στείλει στα δίχτυα.
42' 1-1, με κεφαλιά του Λυτάκη, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κλωτσοτήρα.
43' Γύρισμα του Μπουγιώτα από αριστερά, θα κατεβάσει στο δεύτερο δοκάρι ο Κωνσταντίνου, το πλασέ δίπλα από το δοκάρι.
44' Κάθετη του Κλωτσοτήρα στον Κωνσταντίνου, στο τετ-α-τετ η μπάλα μόλις έξω.
45' Αποβολή του Τσούκαλου με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Β' ΜΕΡΟΣ
48' Σέντρα του Σωτηρίου από δεξιά, κεφαλιά του Μπουγιώτα, η μπάλα θα σταματήσει στο αριστερό δοκάρι του Κοκονδύνη.
58' Δυνατό σουτ του Σωτηρίου, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
71' 1-2, με πλασέ του Σακκά, μετά από κάθετη μεταβίβαση του Κλωτσοτήρα.
74' Μονοκόμματο σουτ του Γιακουμάκη, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.
75' Διαγώνιο σουτ του Αντωνίου μέσα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ελάχιστα έξω.
90' 1-3, με σουτ του Κραβαρίτη εντός περιοχής, όταν άλλαξε τη μπάλα με τον Λυτάκη.