Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το Λοκρικό ντέρμπι στην Αρκίτσα, του τοπικού Δαφνησιακού με τον Αγρότη Τραγάνας, στο πλαίσιο της 13ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα από τους φιλοξενούμενους στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να προηγηθούν λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.
Στη συνέχεια είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και με το σκορ υπέρ τους πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε και ο Δαφνησιακός διπλασίασε τα τέρματά του, έχοντας σημαντικό προβάδισμα στο 57ο λεπτό.

Όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και μείωσαν δύο λεπτά μετά, από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ.
Αποτέλεσμα το παιχνίδι να ανοίξει, οι του Αγρότη να κυνηγήσουν την ισοφάριση και να την πετύχουν δώδεκα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, με πέναλτι, που αμφισβήτησαν έντονα οι γηπεδούχοι.

Αναλυτικά

24' 1-0, Λαζάρου με σουτ
57' 2-0, Λαζάρου με σουτ
59' 2-1, Μπεκίρης με σουτ
78' 2-2, Μπεκίρης (πέν.)