Πολύ μεγάλη εμφάνιση από τον ΠΑΣ Λαμία, που πήρε τη νίκη και μάλιστα με ανατροπή μέσα στο ΔΑΚ, απέναντι στον Ατρόμητο Αθηνών με σκορ 2-1.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν δύο πολύ καλές στιγμές μέσα στα αντίπαλα καρέ, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν κάτι ουσιαστικό, όπως και οι φιλοξενούμενοι που είχαν την κυκλοφορία της μπάλας αλλά με ανούσια υπεροχή.

Η εικόνα του ματς άλλαξε στην επανάληψη, όπου ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο σκορ, όμως η χαρά του δεν κράτησε παρά μόνο δύο λεπτά, αφού η Λαμία ισοφάρισε από στημένη φάση.

Στην συνέχεια ο Μάκη ς Χάβος φρεσκάρισε τους γηπεδούχους, με τις αλλαγές που πραγματοποίησε να δίνουν μεγάλη ώθηση στην ομάδα, έχοντας πρώτα δοκάρι και να καταφέρνουν την ολική ανατροπή.

Έτσι για ένα ακόμη παιχνίδι η Λαμία δείχνει πως έχει πολύ γερή έδρα και την αξιοποιεί, στη μάχη που δίνει για να παραμείνει στη Μεγάλη Κατηγορία.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
16' Σουτ του Μάντσον, η μπάλα πέρασε άουτ.
18' Ο Μπαράλες θα κάνει το σουτ, η μπάλα μόλις άουτ.
23' Σέντρα του Πίτι, κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα ελάχιστα έξω.
28' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι, η μπάλα πέρασε άουτ.
30' Ατομική ενέργεια και σουτ του Πίτι, η μπάλα δίπαλ από το δεξί δοκάρι.
43' Απευθείας φάουλ του Ουάρντα, όμως ο Μελίσσας έδιωξε με τις γροθιές.

Β' ΜΕΡΟΣ
47' 1-0, με πλάσε ο Κουλούρης, μετά από γύρισμα του Ουάρντα.
49' 1-1, ο Τομάς από κοντά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πίτι, κεφαλιά του Μπαράλες θα διώξει λανθασμένα ο Μέγερι, προ του Αντέτζο προβολή του Ρισβάνη πάνω στον σκόρερ.
68' Διαγώνια σέντρα-σουτ από τον Βασιλαντωνόπουλο, δεν πρόλαβε να μπει ο Καραμάνος στη φάση.
72' Σέντρα του Πίτι στον Μπερτόγλιο, αλλά ο δεύτερος με το κεφάλι δεν βρήκε στόχο.
76' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπερτόγλιο που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.
77' Ανατροπή του Δημούτσου από τον Χατζηϊσαΐα μέσα στην περιοχή, πέναλτι καταλογίζει ο διαιτητής.
78' 2-1, με εκτέλεση πέναλτι του  Μπαράλες.
86' Ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ του Ουάρντα, η μπάλα μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
90+5' Εκπληκτική απόκρουση του Μελίσσα σε δυνατό σουτ του Κουλούρη, ο τερματοφύλακας της Λαμίας θα διώξει τη μπάλα, αυτή θα βρεί στη ρίζα του αριστερού δοκαριού και θα καταλήξει κόρνερ.