Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός Λαμίας μέσα στη Γλύφα με σκορ 1-3 και βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας και στο κυνήγι της κορυφής του 3ου ομίλου.

Η δυνατή εικόνα του παιχνιδιού ήταν στο πρώτο μέρος, όπου οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό, όμως από κει και μετά κυριάρχησαν οι φιλοξενούμενοι.
Κατ αρχήν άσκησαν πίεση και έφεραν το παιχνίδι στα ίδια με αυτογκόλ στο 36ο λεπτό, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους τρία λεπτά μετά.
Το σκορ έκλεισε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους και στην επανάληψη έγινε συντήρηση δυνάμεων και του αποτελέσματος.

Αναλυτικά

18' 1-0, Παπακωνσταντίνου Χ. με σουτ
36' 1-1, Τσιλαφάκης Α. (αυτ.)
39' 1-2, Καλύβας με κεφαλιά
45' 1-3, Καλύβας (πέν.)