Πολύ μεγάλη νίκη με σκορ 2-1 πέτυχε το Νέο Κρίκελλο στην έδρα του, επικρατώντας στο ντέρμπι με τα Καλύβια και τα γκρέμισε από τη 2η θέση που την κατέλαβε πλέον αυτό.
Το παιχνίδι από πολύ νωρίς είχε ρυθμό, όμως γρήγορα πήγε στη δύναμη, με τους φιλοξενούμενους να πατάνε καλύτερα στην αρχή στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας δύο πολύ καλές ευκαιρίες.
Αντίθετα οι γηπεδούχοι, ισορρόπησαν μετά από το 20λεπτο το παιχνίδι και στην πρώτη κλασική ευκαιρία, άνοιξαν το σκορ και επέβαλλαν το ρυθμό τους.

Στην επανάληψη το παιχνίδι πήρε άγρια ομορφιά, όπου μετατράπηκε σε ροντέο, με τις μεγάλες και μακρινές μπαλιές να φορτώνονται οι δύο περιοχές και από δύο στημένες μπάλες να γίνεται πρώτα η ισοφάριση από τα Καλύβια πέντε λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού και το Κρίκελλο με κεφαλιά buzzer beater του Χαντζή στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων να παίρνει τελικά τη νίκη.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

10' Ατομική ενέργεια του Στυλιανού, το διαγώνιο σουτ θα περάσει δίπλα από το δεξί δοκάρι.
18' Εκτέλεση φάουλ του Μάλλιου, κεφαλιά του Σπυριδάκη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
22' 1-0, με κοντινή προβολή του Λατσούδα στην επαναφορά, μετά από δυνατό σουτ του Καυκιά και προσωρινή απόκρουση του Μακρή.
42' Μακρινό σουτ του Καυκιά, η μπάλα άουτ.

Β' ΜΕΡΟΣ
51' Διαγώνιο σουτ του Τσιγκόλη, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
85' 1-1, με κεφαλιά του Μόσχου από τη μικρή περιοχή, μετά από εκτέλεση φάουλ του Στυλιανού.
90'+3' 2-1, με κεφαλιά του Χαντζή από τη μικρή περιοχή, μετά από εκτέλεση φάουλ του Γ. Λάππα.