Με αγγλικό σκορ 5-3, έληξε το ντέρμπι του 2ου ομίλου της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας, Αναγέννηση Γιαννιτσούς-Δόξα Ζηλευτού, στο πλαίσιο της 14ης Αγωνιστικής.
Σε ένα παιχνίδι που από την αρχή έδειξε πως θα ξεφύγει το σκορ, αφού οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά και ήδη στο 2ο λεπτό το σκορ ήταν 1-1, ενώ στην ανάπαυλα οι δύο ομάδες πήγαν με το σκορ 2-2.

Την αρχή έκανε η Δόξα όπου προηγήθηκε με γκολ από τα... αποδυτήρια, αλλά ο Ατρόμητος ισοφάρισε πολύ γρήγορα, στο αμέσως επόμενο λεπτό.
Οι της Δόξας στο 20ο λεπτό ξαναπήραν κεφάλι στο σκορ, όμως οι της Αναγέννησης ξανάφεραν το παιχνίδι στα ίσια 10 λεπτά μετά.

Στην επανάληψη η εικόνα ήταν διαφορετική οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, διεύρυναν το σκορ και γενικότερα είχαν τον πρώτο λόγο, παρά του ότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν πρόσκαιρα.

Αναλυτικά

1' 0-1, με σουτ του Ρίζου
2' 1-1, με πλασέ του Πέπερα
19' 1-2, με σουτ του Α. Νέλλα
37' 2-2, με σουτ του Μαγκλάρα
58' 3-2, με σουτ του Μπισμπιγιάννη
65' 4-2, με σουτ του Πέπερα
69' 4-3, με σουτ του Αθανασιά
71' 5-3, με σουτ του Κατσή