11 ώρες και 19 λεπτά είχε να δεχτεί γκολ η ΑΕΚ, μέχρι το γκολ του Μαουρίτσιο στο ντέρμπι των "δικεφάλων". Από τις 24 Νοέμβρη 2018, όταν είχε σκοράρει ο Καμαρά για τον Παναιτωλικό, με κεφαλιά κι αυτός, στην ήττα της ΑΕΚ στο Αγρίνιο, η ΑΕΚ δεν δέχτηκε γκολ σε επτά παιχνίδια στο Πρωτάθλημα Super League. Ήταν ένα διάστημα 70 ημερών, που η άμυνα της ΑΕΚ έμεινε αλώβητη.

Στις 24 Νοεμβρίου η ΑΕΚ έχανε στο Αγρίνιο 2-1. Ο Αλχασάν Καμαρά πετύχαινε τα δύο γκολ του Παναιτωλικού, το δεύτερο στο 51ο λεπτό με κεφαλιά. Από τότε η ΑΕΚ έπαιξε επτά αγώνες στο Πρωτάθλημα Super League, όπου έκανε έξι νίκες και μια ισοπαλία, χωρίς να δεχτεί γκολ.

Σήμερα, στο 10ο λεπτό του αγώνα με τον ΠΑΟΚ, ο Μαουρίτσιο κατάφερε να σταματήσει το σερί της ΑΕΚ, με μια κεφαλιά και αυτός.

Η ΑΕΚ δέχτηκε γκολ μετά από 70 μέρες ή αν θέλετε 679 αγωνιστικά λεπτά.