Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ17 του ΠΑΣ Λαμία με την αντίστοιχη της Λάρισας, στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΦ στο Φραντζή, για την 25η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομών Κ17 της Super League.
Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, όπου η γηπεδούχος Λαμία με σφιχτή άμυνα και με μεθοδικές επιθέσεις, κατάφερε και άνοιξε το σκορ με ένα υπέροχο τέρμα, ενώ αν ήταν κι πιο προσεκτική θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά της.

Στην επανάληψη η φιλοξενούμενοι πίεσαν ψηλά, πέρασαν τη μπάλα μέσα στην περιοχή της Λαμίας, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν κάτι.
Κατάφεραν όμως να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, όταν βγήκαν στην κόντρα και μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας πέτυχαν το το τέρμα της ισοφάρισης.

Αναλυτικά

Α' ΜΕΡΟΣ

14' Σουτ του Χύσκα, θα μαζέψει δύσκολα ο Βασιλάκος.
25' Γυριστό σουτ του Καρίμ, με υπερένταση ο Μαυράδας σε κόρνερ.
28' Σουτ του Κωστάκου, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βασιλάκου.
37' 1-0, με εκπληκτικό βολ πλανέ του Παναγιωτάκη, μετά από φάση διαρκείας.

Β' ΜΕΡΟΣ

48' Ατομική ενέργεια του Χύσκα, το σουτ θα μαζέψει ο Βασιλάκος.
54' Κάθετη μεταβίβαση του Μιλιτάδη, στον Καρίμ, θα τον προλάβει ο Μαυράδας και θα μπλοκάρει.
62' Ατομική ενέργεια του Ντζιου, το σουτ θα μαζέψει ο Βασιλάκος.
74' Διαγώνιο σουτ του
77' 1-1 με πλασέ του Καρίμ, μετά από διαγώνια μεταβίβαση του Μιλτιάδη.
82' Δυνατό σουτ του Μπουζούκη, σε κόρνερ ο Μαυράδας.