Τη νίκη με σκορ 2-0 πήρε το Νέο Κρίκελλο στην έδρα του, απέναντι στον αξιόμαχο Παμμωλιακό, στο πλαίσιο της 24ης Αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή, είχαν μια πολύ καλή φάση στο 8ο λεπτό, όταν σε σουτ του Παπαναστασίου ο Κοκονδύνης πραγματοποίησε εκπληκτική απόκρουση σε κόρνερ, ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με ένα σουτ του Γκούρλια στο 14ο λεπτό.
Η συνέχεια ήταν για το Νέο Κρίκελλο, όπου έδωσε ρυθμό στο παιχνίδι, έκανε φάσεις και λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, άνοιξε το σκορ με τον Δημητρέλη.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, το Κρίκελλο πίεσε για να πετύχει και δεύτερο τέρμα, έκανε φάσεις και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του, με εκτέλεση πέναλτι με τον Παπαναστασίου.
Ένα πέναλτι που το κέρδισε ο Δημητρέλης.

Έτσι με τη νίκη αυτή, το Νέο Κρίκελλο παρέμεινε κοντά στην πρωτοπόρο Αταλάντη και η υπόθεση play off βρίσκεται στην τύχη του, ενώ από την άλλη ο Παμμωλιακός δείχνει να αποφεύγει τα play out.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

8' Σέντρα του Λάππα από δεξιά, στο διώξιμο των αμυντικών η μπάλα θα στρωθεί στον Παπαναστασίου, το σουτ θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κοκονδύνης.
14' Μακρινό σουτ του Γκούρλια, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιοβά.
26' Σέντρα του Λατσούδα, θα κατεβάσει ο Δημητρέλης, του σουτ θα μπλοκάρει ο Κοκονδύνης.
29' Κάθετη μεταβίβαση του Μπουσάι στον Δημητρέλη, στο τετ-α-τετ το πλασέ μόλις άουτ.
42' Γυριστό σουτ του Νάσιου εντός περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
43' 1-0, με προβολή του Δημητρέλη στο πρώτο δοκάρι, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαναστασίου.

Β' ΜΕΡΟΣ

57' Σέντρα του Λάππα, κεφαλιά, του Καυκιά, εκπληκτική απόκρουση του Κοκονδύνη σε κόρνερ.
77' Σέντρα του Φλέσσα από δεξιά, θα βρεθεί στο έδαφος ο Δημητρέλης από μαρκάρισμα των αμυντικών και ο διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι.
78' 2-0, με εκτέλεση πέναλτι του Παπαναστασίου.
90' Κάθετη μεταβίβαση του Παπαναστασίου στον Σαρρή, το διαγώνιο σουτ σε κόρνερ ο Κοκονδύνης.