Η ελληνική ομάδα προηγήθηκε στο 10’ με τον Εμμανουηλίδη, ωστόσο οι Τσέχοι ισοφάρισαν σχετικά γρήγορα (27’) με τον Ζλατόλαβεκ και στο 60’ προηγήθηκαν με τον Χεζούκι.
Η δυσμενής εξέλιξη με την πλήρη ανατροπή του σκορ και ταυτόχρονα των δεδομένων πρόκρισης, κατέβαλε τους διεθνείς μας και ουσιαστικά καθόρισε από νωρίς την τελική έκβαση της αναμέτρησης, στην οποία το 3-1 σημειώθηκε από τον Χέιντενριχ με πέναλτι στο 5ο λεπτό του έξτρα χρόνου.
Ελλάδα: Νικοπολίδης (31’ Μανδάς), Λύρατζης, Τσαούσης, Αντζουλάς (69’ Μιχαηλίδης), Εμμανουηλίδης, Μελιόπουλος (39’ Νεοφυτίδης), Γαϊτανίδης (69’ Γκαργκαλατζίδης), Διαμαντής, Τσιγγάρας, Μπότος, Σέχου.
Στον άλλο αγώνα του ομίλου, η Δανία αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με την Αγγλία με αποτέλεσμα την πρόκριση να κερδίσει η Τσεχία.
Φωτορεπορτάζ
![](https://4.bp.blogspot.com/-NZhePVgEhQY/XJqBI-EdqvI/AAAAAAAAO1c/RUXpvaMHIkc0wKhIPtj7-nnz2tSJ6uNSwCLcBGAs/s640/54729126_1271234003029344_4874966663268663296_n.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-IzGbryuabao/XJqBL7TFoRI/AAAAAAAAO10/41TRsjZEJTkAo_W2hvXj8thA0cV5veX0ACLcBGAs/s640/55492866_1271233973029347_6160147867529904128_n.jpg)