Τη δυνατή της έδρα εκμεταλλεύτηκε η ΑΕ Εχιναίων και επικράτησε στην έδρα της του ΑΟ Γλύφα με σκορ 3-1.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι και από τις δύο πλευρές, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 17ο λεπτό και να έχουν υπό έλεγχο το παιχνίδι.

Όμως η αξιόμαχη ομάδα της Γλύφας το πάλεψε κι κατάφερε να ισοφαρίσει στο 35ο λεπτό και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η παράσταση ήταν για μια ομάδα, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το τρίποντο και να διατηρηθούν στην κορυφή.
Έτσι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 77ο λεπτό, ενώ το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αναλυτικά
17' 1-0, Ιμπραχήμ
36' 1-1, Τσιλαφάκης Δ.
77' 2-1, Πολύμερος Γ.
93' 3-1, Λαϊνας Ε.