Ρεπορτάζ: Κώστας Ιωάννου

Την ήττα με 3-0 σετ (21-25, 23-25, 21-25) γνώρισε ο ΑΟ Λαμίας από τον ΠΑΟΚ, στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα  στο "Χαλκιοπούλειο" στο πλαίσιο της 21ης και προτελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου της Pre League γυναικών.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη, ήθελε να διασφαλίσει την 4η θέση της βαθμολογίας παίρνοντας ένα θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο αυτό δεν ήρθε παρόλο που τα κορίτσια πάλεψαν και στα τρία σετ και ειδικά στο δεύτερο έφτασαν μια ανάσα από την κατάκτησή του και έτσι πλέον, πρέπει να διεκδικήσει βαθμούς στο τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου, κόντρα στον Παναθηναϊκό εκτός έδρας.

Σημαντική απώλεια για τις γηπεδούχες, που τους στοίχισε ακόμη και την ευκαιρία να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα, ήταν αυτή της Μαίρης Μπούκουρα, η οποία τραυματίστηκε στην προχθεσινή προπόνηση.

Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ, πήρε την "καθαρή" νίκη, επιστρέφοντας στην κορυφή της βαθμολογίας, με τους 58 βαθμούς που έφτασε, όσους έχει και ο Παναθηναϊκός.

Τα σετ: 0-3 (21-25, 23-25, 21-25)

ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Αγγέλης): Καϊμάκη, Κίσσα, Πανοπούλου, Κιουτσιούκη, Σαββίδου, Φαλέγκα / Μάρκου, Κόμνου.

ΠΑΟΚ (Σολκίδης): Κιόση, Χαντάβα, Κυριακίδου, Πλουμή, Κωνσταντινίδου, Κλέπκου / Κελεσίδου (λ), Ηλιοπούλου.