Η τυπικά γηπεδούχος ΑΕ Καλυβίων ήταν η νικήτρια της αναμέτρησης με τον Άρη Αγ. Κωνσταντίνου, όπου επικράτησε με σκορ 3-1 στην τελευταία Αγωνιστική του Πρωταθλήματος στην Α' Φθιώτιδας και θα συνεχίσει στα play off.

Αν και θα περίμενε κανείς ένα ήρεμο παιχνίδι, εν τούτοις υπήρξε ένταση μεταξύ των δύο ομάδων, το παιχνίδι πήγε στη δύναμη και η αποζημίωση όσων βρέθηκαν στο γήπεδο του Σταυρού, ήταν τα πανέμορφα τέρματα που σημειώθηκαν και από τις δύο πλευρές.

Και στα δύο ημίχρονα οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και δημιούργησαν φάσεις, χωρίς ωστόσο να πετύχουν ένα τέρμα, εν αντιθέσει με του γηπεδούχους που ισορρόπησαν το παιχνίδια και με την εμπειρία που διαθέτουν τέλειωναν τις φάσεις του εύστοχα.

Το τέλος του παιχνιδιού βρήκε τα Καλύβια να ετοιμάζονται για τα play off, ενώ ο Άρης Αγίου Κωνσταντίνου  έχοντας σώσει την Κατηγορία, θα ξεκουραστεί μέχρι την καλοκαιρινή προετοιμασία του.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

5' Σέντρα του Πλούμπη, κεφαλιά του Πασχαλίδη, θα μαζέψει ο Μακρής.
14' Σουτ του Τσιγκόλη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
15' Ατομική ενέργεια του Καλαμάτα, το πλασέ δίπλα από το αριστερό δοκάρι άουτ.

16' 1-0, με διαγώνιο σουτ του Στυλιανού, ο Καραμανώλης θα πέσει και θα βρει την μπάλα αλλά δεν θα αποσοβήσει το γκολ.
20' Δυνατό σουτ του Τσιγκόλη, θα μπλοκάρει ο Καραμανώλης.
25' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Στυλινού, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
35' Μακρινό σουτ του Ταμάμη, η μπάλα μόλις άουτ.
40' Εκτέλεση φάουλ του Στυλιανού, η κεφαλιά του Μόσχου μόλις άουτ.
42' Διαγώνιο σουτ του Τσιγκόλη, θα διώξει εντυπωσιακά ο Καραμανώλης.
45' 2-0, με μονοκόμματο σουτ του Ταμάμη, μετά από διαγώνια μεταβίβαση του Καλαμάτα.

Β' ΜΕΡΟΣ

48' 2-1, με κεφαλιά του Πασχαλίδη από κοντά, μετά από σέντρα του Πλούμπη.
62' Διαγώνιο σουτ του Μάλλιου, με υπερένταση θα διώξει ο Καραμανώλης.

74' Απευθείας εκτέλεση του Παπαϊωάννου, δύσκολα ο Μακρής σε κόρνερ.
75' 3-1, με πλασέ του Στυλιανού, μετά από κάθετη μεταβίβαση του Πουρνάρα.
80' Σουτ στην κίνηση του Τσιγκόλη, η μπάλα ελάχιστα έξω.