Ο ΑΟ Φραντζή αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια ομάδα στο Πρωτάθλημα Υποδομών Κ16 της ΕΠΣ Φθιώτιδας 2018-19, επικρατώντας της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Λαμίας στον Τελικό με σκορ 2-0.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι και με έντονο το άγχος για τις δύο ομάδες, λόγω του κόσμου που βρέθηκε στο ΔΑΚ Λαμίας, αλλά και της σημασίας του Τελικού, ο ΑΟ Φραντζή κατάφερε και πέτυχε δύο τέρματα, εν αντιθέσει με την Ακαδημία Ποδ. Λαμίας που σπατάλησε τις ευκαιρίες που είχε.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

3' Χλιαρό σουτ του Κωστάκη, θα μαζέψει ο Τζοβάρας.
10' Σουτ του Δερματά, θα μπλοκάρει ο Κοπάνης.
27' 0-1, με κεφαλιά του Καλαμπαλίκη, μετά από σέντρα του Φαφούτη.
30' Μακρινό σουτ του Λαμπρόπουλου,  προ της γραμμής θα διώξει ο Μπαγινέτας.
40' Ατομική ενέργεια του Ζαγκανά, θα τον προλάβει ο Τζοαβάρας και θα μπλοκάρει τη μπάλα.

Β' ΜΕΡΟΣ

42' Διαγώνιο σουτ του Σύρμου, η μπάλα μόλις άουτ.
48' 0-2, με σουτ του Αρβανίτη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα θα κοντράρει και θα αλλάξει πορεία και θα καταλήξει στην αντίθετη από αυτή που έπεσε ο Τζοβάρας.
52' Σουτ του Κουρκουλιώτη, θα διώξει εντυπωσιακά ο Τζοβάρας.
57' Εκτέλεση κόρνερ του Λαμπρόπουλου, κεφαλιά του Τρούμπουλου, η μπάλα ελάχιστα έξω.
62' Σέντρα του Αποστόλου από δεξιά, κεφαλιά του Αρβανίτη, θα μαζέψει ο Τζοβάρας.
65' Εκτέλεση φάουλ του Λαμπρόπουλου, θα αποκρούσει προσωρινά ο Κοπάνης και με δεύτερη ενέργεια προ του Λόζου, θα διώξει σε κόρνερ.
72' Ατομική,ενέργεια του Σύρμου από αριστερά το σουτ στο δεξί δοκάρι του Κοπάνη, νέο σουτ του Κίμπτζα, η μπάλα θα κοντράρει και θα καταλήξει κόρνερ.