Ισόπαλο με σκορ 2-2 ήταν το αποτέλεσμα της αναμέτρησης, Νέο Κρίκελλο-Αταλάντη, που είχε χαρακτήρα τελικού, για την 6η Αγωνιστική  των play off στην Α' Κατηγορία Φθιώτιδας.
Ένα αποτέλεσμα που το οποίο αναδεικνύει την Αταλάντη Πρωταθλήτρια και τη στέλνει στη Γ' Εθνική.

Το παιχνίδι από την αρχή ήταν δυνατό, με τους φιλοξενούμενους να πατάνε καλύτερα στο γήπεδο και να έχουν στο πρώτο τέταρτο δύο κλασικές ευκαιρίες, ενώ άνοιξε το σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου.

Στην επανάληψη, το Νέο Κρίκελλο από την πίεσε για την ισοφάριση και την πέτυχε στο 50ο λεπτό, όμως η Αταλάντη είχε την άμεση απάντηση και ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ στο 53'
Στη συνέχεια το παιχνίδι άνοιξε, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν μπροστά, δημιούργησαν φάσεις, χωρίς ωστόσο να πετύχουν κάτι αξιόλογο.

Η Αταλάντη κράτησε στην άμυνα και έπαιξε στην κόντρα, αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα.
Το Νέο Κρίκελλο προς το τέλος τα έπαιξε όλα για όλα και πέτυχε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

8' Κάθετη μεταβίβαση του Λυτάκη στον Τζιβελέκη, στο τετ-α-τετ, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσαντήλας.
14' Εκτέλεση φάουλ του Μπάρκα, ο Πάππος την κεφαλιά, ο Τσαντήλα θα μαζέψει με διπλή προσπάθεια.
22' Σουτ του Τζιβελέκη από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Τσαντήλας.
33' 0-1, με διαγώνιο σουτ του Πάππου, μετά από μεταβίβαση του Κραβαρίτη.
39' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γ. Λάππα, η μπάλα μόλις άουτ.

Β' ΜΕΡΟΣ

50' 1-1, με κεφαλιά του Λέντα, μετά από σέντρα του Παπανάγνου.
53' 1-2, με πλασέ του Μπουγιώτα, μετά από παράλληλο γύρισμα του Τζιβελέκη.
64' Ατομική ενέργεια του Κωνσταντίνου, το σουτ θα μπλοκάρει ο Τσαντήλας.
90'+2' Συρτό σουτ του Δημητρέλη, θα μαζέψει ο Μερμίγγης.
90'+5' 2-2, με κοντινό πλασέ του Λέντα, μετά από γύρισμα του Δημητρέλη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΝΕΟ ΚΡΙΚΕΛΛΟ (Γ. Αποστόλου): Τσαντήλας, Ν. Λάππας, Μάνδαλος (54’ Καυκιάς), Συγγούνης, Χαντζής (69’ Θεοχάρης), Παπανάγνος, Λατσούδας (72’ Δημητρέλης), Γ. Λάππας, Λέντας, Παπαναστασίου, Φλέσσας.

ΑΠΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗ (Μ. Ζαχαρόπουλος): Μερμίγκης, Σωτηρίου, Σακκάς, Μπάρκας, Καταραχιάς, Λυτάκης, Τσακανίκας, Κραβαρίτης (84’ Κλωτσοτήρας), Μπουγιώτας (58’ Κωνσταντίνου), Τζιβελέκης (90’ Τσανούλας), Πάππος (80’ Μιχαήλ).