Μεγάλη νίκη με ανατροπή, πέτυχε η Νίκη Αγίας Παρασκευής με σκορ 2-1 επί του Κηφισσού Κάτω Τιθορέας και εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στην Α' Κατηγορία Φθιώτιδας, ενώ έριξε τον Κηφισσό στη Β' Κατηγορία.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και έδειξαν πως ήθελαν τη νίκη και έχασαν μοναδική ευκαιρία μόλις στο 5ο λεπτό να πάρουν κεφάλι στο σκορ.
Κυριάρχησαν στο χώρο του κέντρου και είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων,χωρίς ωστόσο να δημιουργήσουν ουσιαστικές φάσεις στην αντίπαλη εστία.

Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι, απείλησαν με στημένες φάσεις και άνοιξαν το σκορ με ένα εκπληκτικό τέρμα του Παπαδάκη στο 38ο λεπτό.

Και πάλι οι γηπεδούχοι πίεσαν είχαν δοκάρι, αλλά δεν κατάφεραν αν ισοφαρίσουν.

Στην επανάληψη  η Νίκη πήρε από την αρχή τα ηνία του παιχνιδιού, κέρδισε πέναλτι και πάλι όμως δεν το εκμεταλλεύτηκε, αφού χάθηκε.
Ανέβηκε και πίεσε πολύ ψηλά και στο 55' έφερε το παιχνίδι στα ίσια με ένα διαγώνιο σου του Καραγεώργου.
Στο 70' ο Κηφισσός έμεινε με 10 παίκτες, αλλά δεν κλείστηκε και είχε δοκάρι, πάλι από στημένη φάση.

Όμως η Νίκη με το αριθμητικό της πλεονέκτημα, ανέβασε του παίκτες της και κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή με σουτ από το ύψος της περιοχής με τον Αναστασίου.

Το τέλος βρήκε τους φιλοξενούμενους να βάζουν τη μπάλα μέσα στην περιοχή και τον Καρανάσιο να κρατάει τη νίκη και την ομάδα του στην Κατηγορία.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

5' Εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου, προβολή του Επίσκοπου Γ, θα αποκρούσει ενστικτωδώς ο Τσεκούρας και προ της τελικής γραμμής θα διώξει ο Ζιάκας Γ.
18' Εκτέλεση φάουλ του Ζιάκα Γ, ο Ψάρρης θα πιάσει την κεφαλιά, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το δεξί δοκάρι.
27' Γέμισμα του Κάφαλη, η μπάλα θα πάρει περίεργη τροχιά και ο Καρανάσιος με υπερένταση θα διώξει σε κόρνερ.
38' 0-1, με αριστοτεχνικό σουτ του Παπαδάκη, ο Καρανάσιος άπλωσε το κορμί του, βρήκε τη μπάλα, η οποία όμως κατέληξε στο δεξί παραθυράκι του.
40' Εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου, ο Γ. Επίσκοπος θα κάνει την κεφαλιά, ο Τσεκούρας θα αποκρούσει,  η μπάλα θα βρει το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια θα διώξουν οι αμυντικοί.

Β' ΜΕΡΟΣ

47' Γέμισμα του Δημά, ο Καρκάνης στην πορεία της μπάλας, θα ανατραπεί από τον Ψάρρη, πέναλτι θα καταλογίσει ο διαιτητής.
48' Εκτέλεση πέναλτι του Ζήσιμου, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
48' Μακρινό σουτ του Ζήσιμου, θα μπλοκάρει ο Τσεκούρας.
49' Δυνατό σουτ του Δημά, η μπάλα μόλις άουτ.
54' Εκτέλεση φάουλ του Γ. Ζιάκα, ο Μπακλαβάς θα βάλει την προβολή, δύσκολα σε κόρνερ ο Καρανάσιος.
55' 1-1, με διαγώνιο σουτ του Καραγεώργου, μετά από γύρισμα της μπάλας από τον Καπούλα.
69' Σέντρα του Ζήσιμου, ο Καραγεώργος θα κάνει την καρφωτή κεφαλιά, θα διώξει πάνω στη γραμμή ο Ψάρρης.
70' Αποβολή του Αποστολακόπουλου με 2η κίτρινη κάρτα.
75' Εκτέλεση φάουλ του Γ. Ζιάκα, η μπάλα θα περάσει,  θα τη βρει ο Καρανάσιος, θα γλύψει το αριστερό δοκάρι και θα καταλήξει σε κόρνερ.
77' Γέμισμα του Βλαχάκη, το πλασέ του Καπούλα θα μαζέψει ο Καρανάσιος.
80' 2-1, με δυνατό σουτ του Αναστασίου από το ύψος της περιοχής, θα βρει ελάχιστα τη μπάλα ο Τσεκούρας και θα καταλήξει στη δεξιά του γωνία.
88' Εκτέλεση κόρνερ του Γ. Ζιάκα, θα γυρίσει ο Γκρέκας, θα μπλοκάρει δύσκολα ο Καρανάσιος.
90'+ Γέμισμα του Ι. Ζιάκα, ο Ψάρρης την κεφαλιά, η μπάλα μόλις άουτ.