![](https://4.bp.blogspot.com/-cKoPdx9tfcY/XId90TPTXwI/AAAAAAAANjk/GPqQd7xvNeoBryKTJtoH77LtN0azL6YBwCLcBGAs/s1600/venezia%2Bmakry.jpg)
Την απόκτηση για τα επόμενα δύο χρόνια του Γάλλου αμυντικού, Ζοάν Μαρσιάλ, ανακοίνωσε ο Παναιτωλικός.
Αναλυτικά
Για δύο χρόνια Μαρσιάλ
Ο Ζοάν Μαρσιάλ θα είναι μέλος της ομάδας μας για τα επόμενα δύο χρόνια.
Ο Γάλλος αμυντικός που αγωνίστηκε σε ομάδες της χώρας του (Μπαστιά, Μπρεστ, Τρουά) και στο Ισραήλ (Μακάμπι Πετάχ Τίκβα, Ασχόντ), μετά την υπογραφή του συμβολαίου του δήλωσε:
«Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ. Ο πρόεδρος και όλοι οι άνθρωποι της ομάδας μου εμπνέουν σιγουριά. Πρόκειται για ένα οργανωμένο και φιλόδοξο κλαμπ. Είμαι εδώ να βοηθήσω να φτάσει ο Παναιτωλικός όσο το δυνατόν ψηλότερα τη νέα σεζόν».