![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)
Παίκτης του Νέου Κρικέλλου πρέπει να θεωρείται ο 23χρονος Δημήτρης Καραναστάσης. Μια σημαντική προσθήκη στο ρόστερ του Κρικέλλου στη θέση του αμυντικού χαφ στην προσπάθεια που θα κάνει η ομάδα να πρωταγωνιστήσει στο πρώτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Φθιώτιδας.
Ο Καραναστάσης έχει ξεκινήσει την καριέρα του στην Ακαδημία Ποδοσφαίρου Λαμίας και έχει αγωνιστεί στον Κεραυνό Αγίου Παύλου, στην Δόξα Αγίου Παύλου και στην Αθλητική Ένωση Κρήνης.
![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)