Με το ευρύ 1-4 νίκησε το Νέο Κρίκελλο τον Κερυνό Βαθύκοιλου στο γήπεδο της Πελασγίςε, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής της Α' Φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας "Παρασκευάς Αντωνίου" και σε συνδυασμό με το υπέρ του 3-2 από την 1η Αγωνιστική, προκρίνεται στην επόμενη φάση με τέρματα 7-3.

Αν και οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή, έδειξαν τις προθέσεις τους και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, η συνέχεια ανήκε στους φιλοξενούμενους, όπου ισοφάρισαν γρήγορα μετά από 3 λεπτά και στη συνέχεια ήταν καταιγιστικοί, αφού μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους διεύρυναν το σκορ σε 1-3.

Στην επανάληψη και πάλι είχαν την κυριαρχία και τον έλεγχο του παιχνιδιού και πετυχαίνοτνας ένα ακόμη τέρμα, πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Αναλυτικά

5' 1-0, Κωστόπουλος Ν.
8' 1-1, Φλέσσας
22' 1-2, Φλέσσας
38' 1-3, Λέντας
63' 1-4, Παπακώστας