Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι τα Καλύβια πήραν τη νίκη και συνάμα την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Φθιώτιδας "Παρασκευάς Αντωνίου", κόντρα στη Νίκη γ. Παρασκευής με σκορ 2-3.

Η αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο της Μεγάλης Βρύσης, το πλαστικό τερέν βοήθησε από την αρχή να πάρει γρήγορα ρυθμό το παιχνίδι και ήδη στο πρώτο δεκάλεπτο δημιουργήθηκαν φάσεις στις δύο εστίες, με την τυπικά γηπεδούχο Νίκη να μπαίνει δυνατά στην αρχή και να ανοίγει το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, εκμεταλλευόμενοι λάθος του τερματοφύλακα.
Όμως εκ νέου η Νίκη πήρε το προβάδισμα με ένα εκπληκτικό τέρμα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, κυριάρχησαν στο χώρο του κέντρου και δημιούργησαν πολλές φάσεις, όμως παρά τη σθεναρή αντίσταση του αντίπαλου τερματοφύλακα, κατάφεραν και ισοφάρισαν από στημένη μπάλα και πήραν τη νίκη μετά από εκτέλεση κόρνερ λίγο πριν την εκπνοή του παιχνιδιού.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
5' Διαγώνιο σουτ του Καρκάνη, η μπάλα μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
7' Δυνατό σουτ του Κολντρέου από το ύψος της περιοχής, δύσκολα σε κόρνερ ο Σκοτίδας.
10' 1-0, με κεφαλιά του Ζήσιμου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καρκάνη.
14' Μακρινό σουτ του Κολντρέου, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
23' Εκτέλεση φάουλ του Σπυριδάκη, κεφαλιά του Τσιγκόλη λίγο άουτ.
24' Σέντρα του Χαλλή από δεξιά, κεφαλιά του Σπυριδάκη, θα διώξει εντυπωσιακά ο Σκοτίδας.
30' 1-1, με κοντινό πλασέ του Χαλλή σε κενή εστία, που εκμεταλλευτεί λάθος του Σκοτίδα.
34' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σ. Ζήσιμου, η μπάλα ελάχιστα έξω.
39' Δυνατό σουτ του Β. Καραγεώργου, δύσκολα θα βγάλει ο Μήτσου και θα απομακρύνουν οι αμυντικοί.
43' 2-1, με εκπληκτικό σουτ του Τάτση έξω από την περιοχή.

Β' ΜΕΡΟΣ
48' Σέντρα του Λίκο, κεφαλιά του Σπυριδάκη, θα διώξει προ της γραμμής ο Καρκάνης.
50' Δυνατό σουτ του Μόσχου, θα διώξει δύσκολα ο Σκοτίδας.
59' Σουτ του Μάλλιου, θα αποκρούσει ο Σκοτίδας, στην επαναφορά νέο σουτ του Χαλλή και πάλι ο Σκοτίδας θα πει όχι.
69' Εκτέλεση φάουλ του Σ. Ζήσιμου, με υπερένταση ο Μήτσου σε κόρνερ.
70' Μακρινό σουτ του Κολντρέου, η μπάλα θα κοντράρει και θα καταλήξει κόρνερ.
85' 2-2, με δυνατό σουτ του Κολντρέου, μετά από πάσα του Παπανάγνου σε εκτέλεση φάουλ, θα πέσει ο Σκοτίδας και θα βρει τη μπάλα, αλλά θα καταλήξει στα δίχτυα.
87' Μονοκόμματο σουτ του Χαλλή από βολέ του Μήτσου, δύσκολα σε κόρνερ ο Σκοτίδας.
88' 2-3, με κοντινή κεφαλιά του Σπυριδάκη, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χριστόπουλου.