Η Καλαμάτα επέστρεψε με νίκη στις επαγγελματικές κατηγορίες καθώς επικράτησε με 2-0 του Αιγάλεω εκτός έδρας στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης», ξεκινώντας νικηφόρα το φετινό πρωτάθλημα της Football League.
Στο 29’ ο Βουκμίροβιτς, μετά από ασίστ του Κουϊρουκίδη, νίκησε τον Σικαλιά κάνοντας το 0-1 για του φιλοξενούμενους. Στο 71’ ο Μαγκάκης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε το Αιγάλεω με δέκα παίκτες και στο 90’ η «Μαύρη Θύελλα» σφράγισε τη νίκη, καθώς ο Κασβιρόπουλος με κεφαλιά πέτυχε το 0-2.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Βεργέτης (Αρκαδίας), με βοηθούς τους Κύριο (Αρκαδίας) και Γουρνιά (Ανατολικής Αττικής). Τέταρτος ήταν ο Ζαχαρόπουλος (Ανατολικής Αττικής).
Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
ΑΙΓΑΛΕΩ (Πέτρος Δημητρίου): Σικαλιάς, Τσαφταρίδης, Παπανικόλας, Γκότοβος, Μαγκάκης, Μπαξεβάνος (58’ Τσίτσαρης), Συριόπουλος (46’ Κατσικογιάννης), Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα, Ροτζέριο, Ντιατά (46’ Συρεγγέλας).
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Βασίλης Βούζας): Στεφανάκος, Τσουβαλτσίδης, Μάκος, Ιντζίδης, Γαλούπης, Μπάμπης, Ζαρόπουλος, Στεργίδης, Κουϊρουκίδης (82’ Καζβιρόπουλος), Βουκμίροβιτς (68’ Ράκιτς), Αλεξόπουλος (57’ Οσμάναγκιτς).
![](https://1.bp.blogspot.com/-Pn8wYEJh9zU/XU_OOuUfl2I/AAAAAAAAUQY/ktbmm47u4hQqut3jprskhQxwCEnk9STqwCLcBGAs/s1600/67562746_1172477326265275_7790613737668345856_n%2B-%2B%25CE%2591%25CE%25BD%25CF%2584%25CE%25AF%25CE%25B3%25CF%2581%25CE%25B1%25CF%2586%25CE%25BF.jpg)