![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)
Το απόγευμα της Κυριακής 1/9 στο Γήπεδο της Πελασγίας τελέστηκε ο καθιερωμένος ετήσιος Αγιασμός της τοπικής ομάδας και της Ακαδημίας Πελασγίας, εν όψει της νέας ποδοσφαιρικής χρονιάς 2019-20.
Στη συνέχεια της εκδήλωσης πραγματοποιήθηκε και η πρώτη επίσημη προπόνηση των ποδοσφαιριστών της ομάδας η οποία φέτος θα συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας Φθιώτιδας.
Η προπόνηση πραγματοποιήθηκε υπό τις οδηγίες του Πέτρου Καραΐσκου ο οποίος θα έχει βοηθητικό ρόλο στην ομάδα μέχρι την ανακοίνωση του προπονητή.
![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)