Στο πλαίσιο της Α΄ φάσης του θεσμού του Κυπέλλου της ΕΠΣ Φθιώτιδας το απόγευμα του Σαββάτου 14/9 στο γήπεδο του Νέου Κρικέλλου η τοπική ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε υποδέχθηκε τον Κεραυνό Βαθυκοίλου.

Το συγκρότημα του Πέτρου Καραϊσκου πήρε τη νίκη με σκορ 3-2, με γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 26΄ με τον Λέντα μετά από σέντρα του Φλέσσα. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Βαρυπάτης είχε δοκάρι στο δυνατό σουτ που επιχείρησε. Στο 41΄ ο Κεραυνός ισοφάρισε σε μια αντεπίθεση με τον Κόμνο για το 1-1.

Στο 71′ ο Λέντας με ατομική ενέργεια και ένα πολύ ωραίο γκολ έκανε το 2-1. Το Βαθύκοιλο στο 75′ ισοφάρισε σε 2-2 με αυτογκολ του  Παπακώστα. Το Κρίκελλο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καλαμάτα με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.