Τα μοιράστηκαν όλα Καλύβια και Μαλεσίνα στο γήπεδο του Μοσχοχωρίου, στην αναμέτρηση της 3ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος "Άρης Δάρρας" στην Α' Κατηγορία Φθιώτιδας.
Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες ξεκίνησαν μουδιασμένα και η εικόνα που παρουσίασαν ήταν περισσότερο αναγνωριστική, ενώ άρχισαν δειλά-δειλά με μεγάλες μπάλες να περάσουν απειλήσουν τα αντίπαλα καρέ.

Στην επανάληψη, έγιναν αρκετές φάσεις μπροστά στις εστίες, όπου ανησύχησαν οι τερματοφύλακες και πραγματοποίησαν σωτήριες αποκρούσεις, διατηρώντας την εστία τους ανέπαφη.
Όμως ο επίλογος ήταν συγκλονιστικός, αφού και οι δύο ομάδες επιφύλασσαν δραματικό φινάλε, μιας και η Μαλεσίνα προηγήθηκε στο 84ο λεπτό, όμως τα Καλύβια ένα λεπτό μετά έφεραν και πάλι το παιχνίδι στα ίσια και να κλείσει ισόπαλο το σκορ.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ

19' Σουτ του Ξηρομερίτη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
22' Εκτέλεση κόρνερ του Παπανάγνου, το γύρισμα του Λάγιου άουτ.
29' Διαγώνια μεταβίβαση του Φουρλεμάδη, η προβολή του Κωτσαλά άουτ.

Β' ΜΕΡΟΣ
52' Εναλλαγή των Λάγιου-Τσιγκόλη, το πλασέ του τελευταίου θα μπλοκάρει ο Παπαμάρκου.
57' Διαγώνιο σουτ του Πατσάνι, κεφαλιά του Λάγιου άουτ.
59' Κάθετη μεταβ΄βιαση του Χαλλή στον Τσιγκόλη, το σουτ μόλις άουτ.
65' Κάθετη μεταβίβαση του Κολντρέου στον Τσιγκόλη, το πλασέ θα μαζέψει δύσκολα ο Παπαμάρκου.
73' Δυνατό σουτ του Φουρλεμάδη από αριστερά, θα βγάλει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μήτσου, κάνοντας την απόκρουση του αγώνα.
82' Εκτέλεση φάουλ του Χριστόπουλου, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
84' 0-1, με κοντινή προβολή του Ξηορμερίτη, μετά από σέντρα του Φουρλεμάδη, η κεφαλιά του Λελούδα θα βρει στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά ο Ξηρομερίτης θα τη στείλει στα δίχτυα.
85' 1-1, με πλασέ του Σπυριδάκη, μετά από φάση διαρκείας μέσα στην αντίπαλη περιοχή.