![](https://1.bp.blogspot.com/-ah7rjNjmeG4/XQIAcme_DCI/AAAAAAAAN1g/1fIADlZpYcYOXraZ5IOw5y5pXGNfBg-ygCPcBGAYYCw/s1600/Webp.net-gifmaker.gif)
Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών Κ19 της Super League η ομάδα Κ19 της Λαμίας ηττήθηκε εκτός έδρας από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης με σκορ 2-0. Το 1-0 για τους γηπεδούχους έγινε στο 23΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζίμα, ενώ στο 56΄ διαμορφώθηκε το τελικό 2-0 από τον Ali Baba.
Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:
Κ19 Αστέρας Τρίπολης: Χριστοδουλής, Κάρδαρης, Γουσέτης, Γλυνός, Χριστόπουλος, Τανουσάι, Μούγιος, Κανελλόπουλος, Ali Baba, Τζίμας, Μιχόπουλος.
Κ19 ΠΑΣ Λαμία (Απόστολος Παπανικολάου): Σόμογλου, Μητσόπουλος, Κουδουνάς (86΄ Κωστόπουλος), Πατσάνι, Δεληγιάννης, Τσώκος (75΄ Παπαθανασίου), Φετεινίδης, Οικονομίκος, Νικολόπουλος, Φουσέκης (75΄ Αναγνωστόπουλος), Μεσουρούνης.
![](https://1.bp.blogspot.com/-ah7rjNjmeG4/XQIAcme_DCI/AAAAAAAAN1g/1fIADlZpYcYOXraZ5IOw5y5pXGNfBg-ygCPcBGAYYCw/s1600/Webp.net-gifmaker.gif)