Την παρθενική του νίκη πέτυχε ο νεοφώτιστος Κεραυνός Βαθύκοιλου στο γήπεδο της Πελασγίας που χρησιμοποιεί ως έδρα του, κόντρα στην Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας Φθιώτιδας "Άρης Δάρρας".

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με αυτογκόλ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ τους, ενώ στην επανάληψη μπήκαν δυνατά, κέρδισαν πέναλτι και διπλασίασαν τα τέρματά τους πολύ νωρίς.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στη συνέχεια για να πετύχουν ένα τέρμα και μείωσαν το σκορ ένα τέταρτο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Αναλυτικά

41' 1-0, Αρβανίτης (αυτ.)
47' 2-0, Γερογιάκομος (πεν.)
72' 2-1, Βλαχογιάννης

Η διαιτητική τριάδα ήταν οι Αναγνώστου Κ-Λιτοσελίτης-Αναγνώστου Γ.