Η Αταλάντη επέστρεψε στις νίκες και με δύναμη την έδρα της, πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 3-2 επί του Αλμυρού, στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής Κατηγορίας.

Η νίκη για τη Λοκρική ομάδα ήρθε με ανατροπή, μιας και οι Θεσσαλοί αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και προηγήθηκαν.
Η συνέχεια ανήκε στην Αταλάντη, όπου ισοφάρισε πολύ γρήγορα, και πριν τη λήξη του ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματά της.

Στην επανάληψη και πάλι οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο, πέτυχαν και τρίτο τέρμα πολύ νωρίς και έλεγξαν το παιχνίδι, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στρις καθυστερήσεις.

Αναλυτικά

23' 0-1, με πλασέ του Αναστασίου.
27' Ανατροπή του Μακρόπουλου εντός περιοχής, πέναλτι καταλογίζει ο διαιτητής.
28' 1-1, με εκτέλεση πέναλτι του Χαϊκάλη.
39'' 2-1, με πλασέ του Λυτάκη στην επαναφορά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δήμου, έπιασε την κεφαλιά ο Ζυγογιάννης και απέκρουσε προσωρινά ο Πολυμέρου.
50' 3-1, με κεφαλιά του Μαλισσόβα, μετά από σέντρα του Τσακανίκα.
91' 3-2, με αυτογκόλ του Λαμπρόπουλου.