Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Δαφνησιακός Αρκίτσας στην έδρα του, επικρατώντας με 4-1 του Καινούριου, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά από την αρχή και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό, να τα διπλασιάσουν στο αμέσως επόμενο, ενώ στο 2ο το σκορ ήταν ήδη 3-0.
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ στο 27ο λεπτό και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν πέναλτι στο 69ο λεπτό και να γράφουν το τελικό 4-1.

Αναλυτικά

9' 1-0, Τσαπάρας με κεφαλιά
10' 2-0, Λάτος με σουτ
27' 2-1, Κλαπάκης με σουτ
60' 3-1, Καραπέτσας με σουτ
69' 4-1, Ηλιόπουλος (πέν.)