Τη νίκη με το ευρύ σκορ 4-1, πήρε ο Αγρότης Τραγάνας στην έδρα του επί του Παρνασσού Αμφίκλειας, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Κατηγορίας Φθιώτιδας.

Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με αρκετές ελλείψεις, με τους γηπεδούχους να έχουν τον πρώτο λόγο και θα καταφέρουν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου και με αυτό το σκορ να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη το παιχνίδι άνοιξε, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση, όμως δεν το κατάφεραν, εν αντιθέσει δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.
Εν τούτοις δεν το παράτησαν το παιχνίδι και κατάφεραν να μειώσουν δέκα λεπτά μετά, όμως ο γηπεδούχος Αγρότης είχε τις λύσεις και διεύρυνε τη διαφορά με δύο τέρματα επιπλέον.

Αναλυτικά

29' 1-0, Βέργος
61' 2-0, Βλάχος
71' 2-1, Καψής
81' 3-1, Μπουραντάς (πέν.)
89' 4-1 Βλάχος