Τη νίκη στο τοπικό ντέρμπι με σκορ 3-2, πήρε η Αταλάντη 92 στην έδρα της κόντρα στο Καλαπόδι, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρμα στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρος και να πάνε με το σκορ υπέρ τους στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ και το κατάφεραν δέκα λεπτά με την έναρξη του δεύτερου μέρους, δίνοντας άλλη τροπή στην εξέλιξη της αναμέτρησης.
Η Αταλάντη 92 εκ νέου πήρε διαφορά δύο τερμάτων με γκολ που πέτυχε δέκα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.
Το Καλαπόδι λίγο πριν το τελικό σφύριγμα, μείωσε με πέναλτι, διαμορφώνοντας το σκορ σε 3-2.

Αναλυτικά

40' 1-0, Τζελάι με σουτ
44' 2-0, Σαλιαλλάρι με κεφαλιά
55' 2-1, Καραδήμος με σουτ
80' 3-1, Μαρκάκης με σουτ
86' 3-2 Μρκάκης (πέν.)