![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)
Στη θωράκιση της αμυντικής του γραμμής προχώρησε το Νέο Κρίκελλο, αποκτώντας τον κεντρικό αμυντικό, Θανάση Τσούκαλο, από τον Παμμωλιακό.
Ο 28χρονος στόπερ με την εμπειρία του, θα δώσει άλλη δυναμική στην αμυντική γραμμή των "ταύρων", καθώς έχει αγωνιστεί σε ομάδες που έκαναν πρωταθλητισμό και σε παραπάνω Κατηγορίες.
Ο Θανάσης Τσούκαλος ξεκίνησε από την Ακαδημία Ποδοσφαίρου Λαμίας, στη συνέχεια αγωνίστηκε σε Αγρότη Λιανοκλαδίου, Απόλλων Σμύρνης, Αχιλλέα Δομοκού, Οπούντιο Μαρτίνου, Ολυμπιακό Λαμίας, Φωκικό, Μαλεσίνα και Παμμωλιακό.
![](https://4.bp.blogspot.com/-ofw4XF-QGXI/XBoYWAkbqDI/AAAAAAAANPM/ssqnNty3Kn0JG_jXZdfvAxcEBjlDJwW-wCLcBGAs/s1600/barrio.jpg)