Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών Κ17 της Super League η ομάδα Κ17 της Λαμίας φιλοξενήθηκε το Σάββατο 9/11 στο Στάδιο Αλκαζάρ από την αντίστοιχη της Λάρισας από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-0.

Τα παιδιά του Δημήτρη Σταυρογιάννη πραγματοποίησαν μια πολύ καλή εμφάνιση, έχοντας αρκετές ευκαιρίες να σκοράρουν και σίγουρα άξιζαν κάτι περισσότερο από το παιχνίδι. Ωστόσο η τύχη δεν ήταν με το μέρος τους και δέχθηκαν ένα τέρμα από στημένη φάση στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του παιχνιδιού από τον Πράπα.

Διαιτητής της αναμέτρησης η Αλεξάνδρα Δεληγιάννη  με βοηθούς τους Γρηγόρη Δεδικούση και Δημήτριο Παραφέστα όλοι του Συνδέσμου Λάρισας.

Για τις δύο ομάδες αγωνίστηκαν:

Κ17 ΑΕΛ: Bekteshi, Χατζής, Στάμος, Παπακωνσταντίνου, Αντωνίου, Γκαλμαογκίνης, Κούκος, Σιάτρας (66΄ Κυριζάκης), Μιχαήλ, Ριζούλης (77΄ Πράπας), Ελεζή (60΄ Δράκος).

Κ17 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ: Τρόπουλος, Καλαμπαλίκης, Καρακασίδης, Καντάς (50΄Αναγνωστόπουλος), Σταθόπουλος, Καρβούνης, Τσάρας, Χύσκα, Σύρμος, Kibja, Αρναβίτης (84΄ Μπαγινέτας).