Τη νίκη με σκορ 2-1 πήρε το Κρίκελλο στο γήπεδό του, κόντρα στα Καλύβια, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του Πρωταλήματος της Α' Κατηγορίας Φθιώτιδας "Άρης Δάρρας".

Σε ένα κάκιστο αγωνιστικό χώρο, όπου οι δύο ομάδες δεν μπορούσαν να παίξουν ποδόσφαιρο, το παιχνίδι πήγε στη δύναμη και στις μεγάλες μπάλες, απέκτησε ένα αλλοπρόσαλλο ρυθμό, χωρίς όμως τις καλές φάσεις.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν με σουτ την αντίπαλη εστία, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήγαν πιο μεθοδικά, είχαν την υπεροχή στο χώρο του κέντρου, χωρίς ωστόσο να απειλήσουν ουσιαστικά.

Με λίγες καλές φάσεις στο πρώτο μέρος, το Νέο Κρίκελλο κατάφερε να προηγηθεί στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα Καλύβια απάντησαν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο τέσσερα λεπτά από την έναρξη του δεύτερου μέρους και το παιχνίδι πήρε άλλη τροπή.
Το Νέο Κρίκελλο έδωσε χώρο, βγήκε δύο-τρεις φορές στην κόντρα, αλλά διπλασίασε τα τέρματά του με εκτέλεση φάουλ.
Στον αντίποδα, τα Καλύβια προσπάθησαν να περάσουν τη μπάλα μέσα στην περιοχή με γεμίσματα και σέντρες, αλλά ήταν δύσκολο να σπάσουν την αντίπαλη άμυνα, παρά του ότι το Κρίκελλο έμεινε με δέκα παίκτες.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
17' Μακρινό σουτ του Τσούκαλου, θα μπλοκάρει ο Μήτσου.
28' Δυνατό σουτ του Χριστόπουλου, θα πέσει και θα μαζέψει ο Πανέτσος.
45' 1-0, με κεφαλιά του Καυκιά από τη μικρή περιοχή, μετά από σέντρα του Γ. Λάππα.

Β' ΜΕΡΟΣ
49' 1-1, με κεφαλιά του Λάγιου, μετά από σέντρα του Κολντρέου.
53' Κάθετη μεταβίβαση του Λάππα στον Στυλιανό, θα προλάβει και θα διώξει ο Μήτσου.
60' 2-1, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στυλιανού.
68' Διαγώνιο σουτ του γ. Λάππα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
75' Αποβολή του Καλαμάτα με 2η κίτρινη κάρτα.