Με σκορ 3-0 επιβλήθηκαν η τυπικά γηπεδούχος ομάδα των Καλυβίων της Αναγέννησης Δυτικής Φθιώτιδας, στο γήπεδο του Μοσχοχωρίου, στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα "Άρης Δάρρας" της Α' Κατηγορίας Φθιώτιδας.

Τα Καλύβια ήταν καλύτερα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δημιούργησαν πολλές φάσεις, πέτυχαν τρία τέρματα πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 30λεπτο και γενικότερα έχασαν πολλές ευκαιρίες να πετύχουν κι άλλα τέρματα.
Στον αντίποδα η Αναγέννηση παρατάχθηκε με ελλείψεις, πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές, έκαναν μια δυο φάσεις αξιόλογες, αλλά μέχρι εκεί.

Μελανό σημείο της αναμέτρησης, ο πολύ σοβαρός τραυματισμός του Δήμου Σπυριδάκη, με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγο για ρήξη του πρόσθιου χιαστού συνδέσμου του αριστερού του ποδιού.

Το φιλμ του αγώνα

Α' ΜΕΡΟΣ
4' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαχαρόπουλου, θα πέσει στη δεξιά του γωνία ο Μήτσου και θα μπλοκάρει.
12' Ατομική ενέργεια του Λίκο από αριστερά, θα ανατραπεί εντός περιοχής από τον Αρβανίτη, πέναλτι θα καταλογίσει ο διαιτητής.
13' 1-0. Εκτέλεση πέναλτι του Τσιγκόλη, θα πέσει αριστερά και θα βρει την μπάλα ο Γρίβας, στη συνέχεια θα καταλήξει στο αριστερό δοκάρι και στην επαναφορά ο Παπανάγνος θα τη στείλει στα δίχτυα.
16' Παράλληλη σέντρα του Χαλλή από δεξιά, η προβολή του Τσιγκόλη άουτ.
20' 2-0, με κεφαλιά του Λάγιου, μετά από σέντρα του Αναστασίου.
25' 3-0, με γυριστό σουτ του Λάγιου, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παπανάγνου και σύγχηση μέσα στην περιοχή, ο Λάγιος με γυριστό σουτ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
28' Γύρισμα του Χαλλή στον Λάγιο, το σουτ θα μπλοκάρει ο Γρίβας.
32'' Ατομική ενέργεια του Χαλλή, το πρώτο σουτ θα διώξει ο Γρίβας, νέο σουτ του Χαλλή, θα βρει τη μπάλα ο Γρίβας και θα διώξει σε κόρνερ προ της γραμμής ο Ρίζος.

Β' ΜΕΡΟΣ
51' Διαγώνιο σουτ του Ξεζώνοτου, θα διώξει δύσκολα ο Γρίβας με τις γροθιές.
54' Εκτέλεση κόρνερ του Παπανάγνου, η κεφαλιά του Μόσχου λίγο έξω.
64' Δυνατό σουτ του Χαντζή από το ύψος της περιοχής, θα μαζέψει ο Μήτσου.
67' Σέντρα του Πατσάνι, η κεφαλιά του Τσιγκόλη μόλις άουτ.
70' Σέντρα του Πατσάνι, η προβολή του Λάγιου δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
74' Ατομική ενέργεια του Χαντζή, πέρασε και τον Μήτσου, έφυγε όμως πολύ πλάγια και το πλασέ του απομάκρυναν οι αμυντικοί.