Με το ευρύ σκορ 5-2 επικράτησε στην έδρα του ο Ελατειακός του αξιόμαχου Αετού Μενδενίτσας, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του 1ου ομίλου στη Β' Κατηγορία Φθιώτιδας.

Οι γηπεδούχοι άσκησαν την πίεση από την αρχή και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 20ο λεπτό με αυτογκόλ του Τοχματζή, στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα την έστειλε με κεφαλιά στην εστία του.
Αμέσως μετά στο 24' ο Τσέτσος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και με το σκορ 2-0 έληξε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη πολύ νωρίς στο 51' ο Κ. Μπακούσης με κεφαλιά έκανε το 3-0, ενώ ο Αετός μείωσε στο 58' με τον Φούρλα με εκτέλεση πέναλτι.
Αυτό αναθάρρησε τους παίκτες της Μενδενίτσας και κατάφεραν να μειώσουν ακόμη περισσότερο στο 68' με τον Κυριαζή σε 3-2.

Όμως ο Ελατειακός ανέβασε και πάλι στροφές και στο 78' και στο 90' με τον Τσέτσο πέτυχε δύο ακόμη τέρματα και έγραψε το τελικό 5-2.

Τέλος να τονίσουμε πως ο τερματοφύλακας του Αετού, Λουκάς Φαφούτης, απέκρουσε πέναλτι.